دفاع از ام المومنین عایشه در برابر توهینات زشت رافضه(۱)

نویسنده: مجاهد دین

مدعیان دروغین تشیع، دشمنان اسلام و پیامبر و اهل بیتش، همواره پستی و کثیفی نیت های درونی خود را به نمایش گذاشته و کفر و نفاق و ابن ابی سلولی بودن خود را برای ما ثابت کرده اند و این خائنین و کذابان، آنقدر مبغوض و رجس هستند که هیچ حدودی را رعایت نکرده و زشت ترین توهینات را به مادر تمام مومنان، عایشه رضی الله عنها، همسر محبوبه رسول خدا صلی الله علیه وسلم در دنیا و بهشت، آن عفیفۀ طاهره، حمیرای رسول، کرده اند.

و سبحان الله چطور این ملحد های بی ادب، چنین به خود جرأت داده اند که اینگونه رذل و خبیثانه دربارۀ همسر رسول خدا صلی الله علیه وسلم بنویسند؟؟

روافض به روایت زیر استناد کرده و سبحان الله آنقدر توهینات زشت به ام المومنین کرده اند که بخدا قسم من از نقل آنها واقعا عاجر هستم و شرم می کنم آنها را حتی تحت عنوان شبهه رافضی نقل نمایم؛ چون زشت ترین توهین ها را به ناموس و شرف رسول خدا صلی الله علیه وسلم کرده اند.

و تنها روایت مد نظر آنها را نقل می کنم، روایت مورد استناد روافض در تفسیر ثعلبی (المتوفى: ۴۲۷هـ) چنین است:

وأخبرنی الحسین بن محمد، حدّثنا موسى بن محمد، حدّثنا الحسن بن علویه، حدّثنا إسماعیل بن عیسى، حدّثنا المسیب بن شریک  إنَّا أَنْشَأْناهُنَّ إِنْشاءً فَجَعَلْناهُنَّ أَبْکاراً.

قال: هنّ عجائز الدنیا أنشأهن الله عزّ وجل خلقا جدیدا، کلما أتاهن أزواجهن وجدوهن أبکارا، فلما سمعت عائشه قالت: وا وجعا. فقال رسول الله صلّى الله علیه وسلّم: «لیس هناک وجع».

ترجمه: «مسیب بن شریک مى‌گوید: رسول خدا در باره آیه «إنا انشأناهن إنشاء» فرمود: مقصود از آن پیرزن‌هائى که در قیامت به آن‌ها آفرینش جدیدى داده مى‌شود که هر وقت شوهرانشان با آن‌ها نزدیکى کنند، آن‌ها را باکره خواهند یافت. وقتى عائشه این مطلب را شنید، گفت: واى از  درد کشیدن، رسول خدا صلی الله علیه وسلم به او فرمود: در آن جا دردى نیست.

 نام کتاب : تفسیر الثعلبی = الکشف والبیان عن تفسیر القرآن نویسنده : الثعلبی    جلد : ۹  صفحه : ۲۱۰

http://lib.efatwa.ir/46988/9/210

و نیز در تفسیر قرطبی (المتوفى : ۶۷۱هـ) با خلاصه کردن سند چنین آورده است:

وَقَالَ الْمُسَیِّبُ بْنُ شَرِیکٍ: قَالَ النَّبِیِّ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ فِی قَوْلِهِ (إِنَّا أَنْشَأْناهُنَّ إِنْشاءً)  قَالَ: (هُنَّ عَجَائِزُ الدُّنْیَا أَنْشَأَهُنَّ اللَّهُ خَلْقًا جَدِیدًا کُلَّمَا أَتَاهُنَّ أَزْوَاجُهُنَّ وَجَدُوهُنَّ أَبْکَارًا) فَلَمَّا سَمِعَتْ عَائِشَهُ ذَلِکَ قَالَتْ: وَاوَجَعَاهْ! فَقَالَ لَهَا النَّبِیُّ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ: (لَیْسَ هُنَاکَ وَجَعٌ).

 نام کتاب : تفسیر القرطبی نویسنده : القرطبی، شمس الدین    جلد : ۱۷  صفحه : ۲۱۱

http://lib.efatwa.ir/41749/17/211

بعد روافض هر آنچه در درون خبیث و کثیفشان وجود دارد را برون داده ( از کوزه همون طراود که در اوست) و از کلمۀ واوجعاه چنین معنا کرده اند که عایشه رضی الله عنها، زبانشان لال و دهانشان بکشند و (ولعنوا بما قالوا) ، قبل از رسول خدا صلی الله علیه وسلم و با شخصی غیر از رسول خدا صلی الله علیه وسلم آمیزش داشته است. و سبحان الله نمی دانم از کجای این روایت چنین برداشتی کرده اند!!!! و در ادامه ی شبهاتشان ، آنقدر توهین های زشتی به ناموس و عرض و شرف رسول خدا صلی الله علیه وسلم کرده اند که بخدا قسم من از نقل آنها شرم می کنم و گرچه این شبهه شان را نیز خیلی وقت بود مطرح کرده بودند، اما به خاطر قباحت آن حتی شرم می کردم برای ردیه این شبهه چیزی بنویسم، اما وقتی دیدم که این شبهه شان همواره با روش های جدید و جدید تر و با آب و تاب های بسیار قبیح تری در کانال های روافض پخش می شود ، مجبور شدم که جوابی دندان شکن به این خبیث ها بدهم تا دست از سر ناموس رسول خدا صلی الله علیه وسلم برداند.

ای روافض مؤدب باشید، بخدا قسم که از حدود تجاوز کرده اید و سرکشی تمرد نموده اید.

اما باید به این روافض خبیث بگوییم که مَثَل شما مَثَل همان خر مگسی است که وارد باغی شده و به جای نشستن بر روی آن همه گل زیبا و خوش بو، دقیقا بر نجاسات می نشید، و بدون شک تمام شبهات شما روافض یا بر روایات کذب و ضعیف استوار است یا آن را از معنای حقیقی آن خارج کرده اید، روایت مذکور به شدت ضعیف است و روافض خبیث نیز دینشان و طعنه و شبهاتشان بر روایات ضعیف و دروغین استوار است.

در سند این روایت، موسی بن محمد بن علی بن عبد الله وجود دارد که مجهول الحال است.

ثعلبی در اسنادی دیگر نام او را کامل ذکر کرده است، از جمله:

أخبرنا الحسین بن محمد بن عبد الله، حدثنا موسى بن محمد بن علی بن عبد الله، حدثنا الحسن بن علویه،

 نام کتاب : تفسیر الثعلبی = الکشف والبیان عن تفسیر القرآن نویسنده : الثعلبی    جلد : ۸  صفحه : ۳۵۹

http://lib.efatwa.ir/46988/8/359

البانی درباره سندی که این راوی در آن وجود دارد، درباره او می گوید:

 موسى بن محمد … الکسائی: هذا لم أعرفه.

 اسم الکتاب : سلسله الأحادیث الضعیفه والموضوعه المؤلف : محمد ناصر الدین الألبانی    الجزء : ۱۳  صفحه : ۲۸۹

http://ar.pdf.lib.efatwa.ir/91362/13/289

پس این راوی مجهول است.

راوی دیگر المسیب بن شریک الشقری  [الوفاه: ۱۸۱ – ۱۹۰ ه] است که ضعیف و متروک الحدیت است.

معلومات درباره این راوی را در لینک زیر مشاهده کنید:

http://library.islamweb.net/hadith/RawyDetails.php?RawyID=31654

 

مقاله پیشنهادی

شبهه مخالفان حدیث و آیه «در کتاب هیچ چیز را فرو نگذاشته‌ایم»

یکی دیگر از شبه‌هایی که مطرح می‌کنند فهم آن‌ها از فرموده‌‌ی خداوند و این آیه …