فطوبی للغرباء

غریب کسی است که گوشه های سنگی و بتنی زندانها  سجده گاهش شده همانگونه که یوسف علیه السلام را در زندان کردند  انجا که الله می فرماید:

« قَالَ رَبِّ السِّجْنُ أَحَبُّ إِلَیَّ مِمَّا یَدْعُونَنِی إِلَیْهِ وَإِلَّا تَصْرِفْ عَنِّی کَیْدَهُنَّ أَصْبُ إِلَیْهِنَّ وَأَکُنْ مِنَ الْجَاهِلِینَ (۳۳) فَاسْتَجَابَ لَهُ رَبُّهُ فَصَرَفَ عَنْهُ کَیْدَهُنَّ إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ الْعَلِیمُ (۳۴) ثُمَّ بَدَا لَهُمْ مِنْ بَعْدِ مَا رَأَوُا الْآَیَاتِ لَیَسْجُنُنَّهُ حَتَّى حِینٍ (۳۵)»

یعنی: «(یوسف که این تهدید همسر عزیز و اندرز زنان مهمان برای فرمانبرداری از او را شنید ) گفت : پروردگارا ! زندان برای من خوشایندتر از آن چیزی است که مرا بدان فرا می خوانند ، و اگر ( شرّ ) نیرنگ ایشان را از من باز نداری ، بدانان می گرایم و ( دامن عصمت به معصیت می آلایم و خویشتن را بدبخت می نمایم و آن وقت ) از زمره نادان می گردم(*)پروردگارش دعای او را اجابت کرد و ( شرّ ) کید و مکرشان را از او بازداشت . تنها خدا است که شنوای ( دعاهای پناه برندگان به خود است و ) آگاه ( از احوال بندگان و مصالح ایشان ) می باشد(*)بعد از آن که نشانه ها ( و علائم پاکدامنی یوسف ) را دیدند ، تصمیم گرفتند او را تا مدّتی زندانی کنند . ( برای این که سر و صداها بخوابد و بلکه زن عزیز نیز بر سر عقل بیاید)».

غربا کسانی هستند که میله های فولادی زندانها ی کفر رده  غربتشان را هزار چندان کرده غربا کسانی هستند که جسمهایشان خسته نمی شود همانطور که روح هایشان خسته نمی شود.

غربا کسانی  هستند که داعی الی الله اند و سعی در اصلاح مردم دارند ولی ایا درک کننده ای وجود دارد؟؟

مقاله پیشنهادی

ارکان اسلام یعنی پایه­ هایی که اسلام بر آن‎ها قرار دارد و پنج رکن هستند

ارکان اسلام یعنی پایه­ هایی که اسلام بر آن‎ها قرار دارد و پنج رکن هستند: …